آرایش

آرایش چیست؟

آرایش به معنی اضافه شدن میباشد و در مقابل کلمه پیرایش به کار برده میشود که معنی کم کردن می دهد. امروز هر دو این واژه ها به غلط در مورد زیبایی چهره یا بدن استفاده میشود و کاری است که موجب می شود  که ظاهر فرد (بیشتر صورت و مو) زیباتر به نظر برسد.

 

آرایش چیست؟

 

معمولا در ایران آرایش برای بانوان و پیرایش برای مردان استفاده میشود . اغلب آرایش و پیرایش یه دست آرایشگر در مکانی به نام سلمانی یا آرایشگاه انجام می شود و لوازم آرایش نیز در فروشگاه‌های لوازم آرایش ویا داروخانه ها فروخته میشود. در ایران، آرایشگرهای رسمی باید دوره‌های فنی حرفه‌ای مربوطه را که مهمترین دوره ها « آرایش – پیرایش » میباشد، گذرانده باشند و نمره قبولی گرفته باشند.

نکات مهم قبل از زیرسازی آرایش

زمانی که می خواهید از کرم های آرایشی بر روی صورت خود بمالید از یک اسفنج آرایشی استفاده کنید. کرم آرایشی یا همان کرم پودر را دایره ای شکل روی پوست بکشید تا همه ی پوست را بپوشاند.

کرم پودرباعث درخشندگی و جلا دادن به پوست شما می شود.

از کرم پودر برای یکنواخت کردن رنگ چهره، پوشاندن لکه ها ی صورت و جلا دادن صورت استفاده می شود. کرم پودرباید به صورت یکنواخت روی پوست مالیده شود . برخی کرم پودرها هستند که در داخلشان ماده ضد آفتاب دارند و موجب رطوبت پوست نیز می شود.

اگر از کرم پودری استفاده کنید که دارای رنگ پوستتان نباشد سبب می شود رنگ آرایش شما طبیعی به نظر نرسد .

نکات مهم قبل از زیرسازی آرایش

 

کرم پودر و مواد زیرسازی آرایشی، در صورتی که جنس مرغوبی داشته باشد ، برای پوست بسیار مفید هستند و مانند کرم صورت و مواد ضد چین و چروک عمل میکنند.اگر در زمان استفاده از کرم پودرها و مواد زیر سازی آرایشی مرغوب، از کرم مرطوب کننده استفاده کنید، سبب می شود لایه محافظتی پوست شما تقویت شود.

این مواد مرغوب موجب می شوند رنگدانه های پوست شما، در برابر گرد و غبار و اشعه های مضر نور آفتاب مانند یک محافظ عمل میکند برای اینکه این محافظ به خوبی انجام گیرد باید به اندازه مورد نیاز ماده ضد آفتاب در کرم پودر شما به کار رود.

استفاده از کرم پودر به شکل مایع در آرایش

استفاده از یک کرم پودر به شکل، کرم مایع یا پودر موجب می شود یک زیرسازی خوب داشته باشید و انتخاب کرم پودر به نوع پوست ، رنگدانه های پوست و میزان پوشش مورد نیاز پوست بستگی دارد.اگر کرم پودری بلافاصله بعد از استفاده جذب پوست شد،باید یک کرم پودر چرب تر به کار ببرید .

برای کنترل میزان چربی در پوستهای چرب،ار کرم پودرهای پودری در آرایش استفاده کنید . اگر هر روز کرم پودر استفاده می کنید زیرسازی سبب طبیعی جلوه دادن آن خواخد شد .

 

روش زیرسازی آرایش صورت

کانسیلر وکرم پودر مناسب و نحوه زیرسازی آرایش ،در طبیعی به نظر رسیدن آرایش خیلی مهم می باشند.برای استفاده حرفه ای از کرم پودر نکات زیر را در رعایت کنید .

 

پیش از هر چیزی در آرایش باید نوع پوست خود را به طور کامل بشناسید و برای این کار از فروشنده کمک بگیرید و برای مثال اگر پوستتان چرب است از نوع چرب کرو استفاده نکنید .

پاکیزگی پوست در آرایش

قبل آرایش حتما، پوست خود را کاملا تمیز کنید و در صورتی که پوست خود را با صابون شسته اید ، به آرامی آب اضافه پوست را با حوله بگیرید از فشار دادن حوله روی پوست پرهیز کنید چون سبب آسیب رساندن به پوست  و بروز چین های ریز روی پوست خواهد شد .

حالا کمی مرطوب کننده که مناسب نوع پوستتان میباشد به پوستتان بمالید و اگر پوستتان خیلی چرب میباشد استفاده از کرم مرطوب کننده ضروری نیست.

کانسیلر در آرایش صورت

در این مرحله، با کانسیلر، عیب هایی که پوست دارد مثل لک، قرمزی یا تیرگی پوست را با ضربه های کوچک بپوشانید.حتما رنگی را انتخاب کنید که با پوست شما مطابقت داشته باشد  و فقط در همان محل مورد نظر کانسیلر بزنید.چون اگر کانسیلر را در همه جای صورت پخش کنید امکان دارد در پایان کار چیزی شبیه لک روی پوستتان ایجاد شود.

در نهایت کرم پودر را ترجیحا روی سطح صافی مثل شیشه یا کف دست کاملا صاف کرده و با قلم مو یا ابر آرایشی کاملا خشک و تمیز  به صورت یکنواخت روی پوست بمالید.

آرایش صورت گرد

نکته ای که همیشه در آرایش کردن باید به آن دقت کرد اینست که رنگ های تیره موجب کوچک تر دیده شدن و رنگ های روشن سبب بزرگتر دیده شدن صورت و اجزای صورت خوهد شد .

آرایش صورت گرد

به طور مثال اگر دوست داید که بینی شما کمی از حد عادی کوچکتر به نظر برسد باید کرم پودر و یا سایه های تیره تررا به کار ببرید و اگر دوست دارید که گونه های شما از حالت عادی بزرگ تر و پرتر به نظر برسند حتما باید از رژ گونه های روشن تر استفاده کنید .

 

استفاده از کرم پورد در آرایش

برای تیره کردن صورت خود می توانید از کرم ها و پودرهای برنزه که یک تا دو درجه از پوست خودتان تیره تر هستند استفاده نمائید چون رنگ های تیره و روشن در کنار هم استفاده میشود لازم است که پایان کار با یک پد بزرگ و مناسب رنگ های تیره رو روشن را روی پوست تان ترکیب کنید.

 

افرادی که صورت های گردی دارند باید کرم پودرهایی به کار ببرند  که رنگ هایی با پایه صورتی دارند . این کار باعث گرفتن گردی صورت شان می خواهد شد . اینگونه افراد بهتر است رنگ های روشن برای آرایش صورتشان به کار نبرند.

 

 

 

 

https://beautyhealthplanet.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *