جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی یکی از انواع جراحی بینی میباشد که طرفداران زیادی هم دارد .

جراحی بینی فانتزیهر فرد قبل از انجام جراحی بینی فانتزی فرم خاصی را برای بینی خود در نظر می گیرد، برخی از افراد می خواهند که فقط نقص های بینی خود را برطرف نمایند و یک جراحی بینی طبیعی داشته باشند و برخی دیگر از افراد مخصوصا خانم ها خواستار این موضوع هستند که بینی آن ها فرم عروسکی یا فانتزی بعد از جراحی داشته باشد ، به گونه ای که نوک بینی سر بالا باشد، با جراحی بینی فانتزی تغییرات واضحی در چهره بوجود می آید .

برای گرفتن تصمیم نهایی در رابطه با نحوه جراحی بینی فانتزی باید تمامی نظرات جراح را در نظر بگیرید، شاید بینی شما ویژگی های لازم را برای جراحی بینی فانتزی نداشته باشد و با انجام این جراحی فرم زیبایی در بینی شما ایجاد نشود.

ویژگی بینی فانتزی

ویژگی بارز بینی فانتزی قوس روی بینی و سر بالا بودن نوک بینی است، در حین جراحی بینی فانتزی ، بینی نازک و کوچک می شود و فرم زیبایی در بینی ایجاد می شود .

نتیجه جراحی بینی فانتزی

در صورتی که نتیجه جراحی زیبایی بینی مطلوب باشد می تواند زیبایی و جذابیت فرد را دو چندان کند، در حین جراحی بینی فانتزی با توجه به فرم و ساختار بینی تغییرات لازم در چهره ایجاد می شود .

نتیجه جراحی بینی فانتزی

 

جراحی بینی فانتزی باید به گونه ای صورت گیرد که متناسب با سایر اجزای دیگر صورت باشد.

در صورتی که جراحی زیبایی بینی با دقت و مهارت بالایی انجام شود میتوان بهترین نتیجه را از جراحی بینی فانتزی دریافت کرد و به همان فرم بینی که در نظر داشتید دسترسی پیدا کنید.

این جراحی بسیار حساس می باشد قوس بروی بینی نباید به گونه ای ایجاد شود که فرد بعد از این جراحی با مشکلات تنفسی مواجه شود علاوه بر ظاهر، سلامت بیمار باید مد نظر گرفته شود .

مشاوره با جراح درباره جراحی بینی فانتزی 

در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی ، جراح موفق در رینوپلاستی  سوالاتی را مطرح می کند تا هدف شما را از جراحی، شکل و نوع بینی درک کند.

در این جلسه مشاوره بر اساس خواسته شما از جراحی توضیحاتی داده می شود، جراح با توجه به نوع بینی و جنس پوست شما اطلاعات لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد .

معاینات بینی قبل از جراحی بینی فانتزی 

نوع بینی شما در این جلسه مورد بررسی قرار می گیرد در صورتی که بینی شما گوشتی با غضروف ضعیف باشد، جراح توصیه می کند که جراحی بینی فانتزی انجام ندهید زیرا این نوع از بینی ها بدلیل اینکه غضروف و استخوان قوی ندارند، فرم بینی بعد از جراحی بصورت فانتزی و عروسکی در نمی آید .

معاینات بینی قبل از جراحی بینی فانتزی در جلسه مشاوره تمامی اطلاعات لازم را در اختیار جراح خود قرار دهید، اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید به پزشک خود اطلاع دهید شاید نیاز باشد زمان جراحی به تعویق بیافتد .

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

رعایت نکات مراقبتی در به دست آوردن نتیجه بهتر از جراحی بینی بسیار تاثیرگذار است به همین علت توصیه می شود که تمام نکات مراقبتی را رعایت نمائید.

نکات مراقبتی که ذکر می شود به صورت کلی میباشد و برای مطلع شدن از نکات دقیق مراقبتی باید با جراح بینیخودصحبت نمائید زیرا مدت دوره نقاهت بستگی به نوع بینی نیز دارد .

 • پس ازجراحی بینی فانتزی مجاز به استحمام هستید ولی به علت تاثیرداروهای بیهوشی ، روز اول فرد هوشیاری کامل ندارد و بهتر است از حمام کردن بپرهیزد.
 • بلافاصله بعد از جراحی بینی ، اسپلینت بینی بر روی ساختار بینی گذاشته خواهد شد و تا زمانی که اسپلینت بر روی بینی میباشد نباید خیس شود ، معمولا ۵ الی ۷ روز پس از جراحی بینی فانتزی  ، اسپلینت از روی بینی برداشته خواهد شد ، بنابراین ۵ الی ۷ روز صورت نباید خیس شود و زمان استحمام نیز از شستن صورت دوری کنید.
 • برای تمیز کردن صورت از دستمال مرطوب یا دستمال نمدار استفاده نمائید.
 • مواد جویدنی مانند هویج ، گوشت ، خیار و غیره را استفاده نکنید و رژیم غذایی نرم را به کار ببرید .
 • سر را خم نکنید و زمانی که خواب هستید ، سر حداقل ۳۰ درجه بالاتر از بدن باشد .
 • صحبت کردن ،خمیازه کشیدن و خندیدن خود را کنترل کنید تا نتیجه جراحی بینی فانتزی تحت تاثیر قرار نگیرد .
 • فعالیت های سنگین و ورزش تا مدت زمانی که جراح بینی اعلام می کند ممنوع میباشد.
 • مصرف دخانیات و مشروبات الکلی نیزرا تا دو ماه قبل از جراحی بینی فانتزی ترک کنید .
 • از ضربه زدن به بینی بپرهیزید.
 • بینی را ماساژ ندهید حتی اگر ماساژ به شکل آرام انجام شود .
 • رابطه جنسی تا مدت زمان کوتاهی ممنوع میباشد زیرا باعث افزایش ضربان قلب و هیجان می شود که این امر می تواند بر روی نتیجه جراحی بینی فانتزی تاثیرمنفی بگذارد.

هزینه جراحی بینی فانتزی

مدل بینی تاثیری در مشخص کردن هزینه ندارد ، به همین دلیل جراحی بینی فانتزی تفاوتی با جراحی بینی طبیعی یا نیمه فانتزی ندارد .

در واقع مهم ترین فاکتورهای تعیین هزینه جراحی بینی فانتزی موارد زیر هستند:
 • نوع بینی
 • دستمزد جراح بینی
 • هزینه های بیمارستان
 • مشکل بینی که باید رفع شود .

زمان انتخاب مهمترین جراح بینی در تهران به میزان مهارت او توجه بیشتری داشته باشید ، مخصوصاً زمانی که اقدام به جراحی بینی فانتزی می کنید چون فرم بینی فانتزی دارای ظرافت است و جراح بینی باید مهارت و دانش بالایی داشته باشد .

کمی افراط در فرم دهی بینی فانتزی می تواند منجربه نارضایتی بیمار و بد شدن شکل بینی شود به همین علت حتماً نمونه کارهای جراح بینی را از نزدیک ببینید تا از میزان مهارت او مطلع شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *