جراحی کوچک کردن پره های بینی

جراحی کوچک کردن پره های بینی

جراحی کوچک کردن پره های بینی

جراحی کوچک کردن پره های بینی همراه با عمل جراحی بینی قابل انجام میباشد و از جراحی های پر طرفدار ایران میباشد.

برخی از افراد با مشکل بزرگ بودن سوراخ های بینی و پره های بینی مواجه هستند و این امر موجب شده است که از فرم بینی خود ناراضی باشند، می توان با جراحی زیبایی بینی و جراحی کوچک کردن پره های بینی مشکل پره های بینی را اصلاح کرد.

جراحی کوچک کردن پره های بینیبینی نقش بسیار مهمی در زیبایی و جذابیت صورت فرد دارد . به همین خاطر کوچکترین مشکل کوچکی باعث بهم ریختن این زیبایی شود این امر سبب شده است که جراحی بینی متقاضیان زیادی داشته باشد .

ساختار نامناسب پره های بینی یکی از مشکلاتی می باشد که در زیبایی صورت تاثیر بسزایی می گذارد . گشاد یا بزرگ  بودن پره های بینی مشکلی است که موجب می شود بیشتر افراد تصمیم به جراحی کوچک کردن پره های بینی بگیرند .

فرد باید در انتخاب جراح بینی خود دقت و توجه کافی داشته باشد و با در نظر گرفتن تجربه و مهارتی که دارد بتواند نتیجه قابل قبولی را ارائه دهد . جراح بینی کاملا باید با آناتومی بینی آشنائیت داشته چون می بایست بخیه ها را به شکلی انجام دهد که جای آن باقی نماند و تفاوت زیادی بعد از جراحی کوچک کردن پره های بینی برای فرد رخ ندهد .

مشکلات ناشی از کوچک کردن بیش از حد در جراحی کوچک کردن پره های بینی

در صورتی که پره های بینی بیش از حد طی جراحی کوچک شوند فرد را با مشکلاتی نظیر اختلال در تنفس ایجاد می کند که جراح به آناتومی بینی بیمار قبل از جراحی کوچک کردن پره های بینی توجه نداشته است.

ممکن است پره های بینی یا ساختار نگهدارنده بینی فرد ضعیف باشد و جراح از روش های تقویت و نگهدارنده در حین جراحی کوچک کردن پره های بینی استفاده نکرده است. در این صورت نیاز به جراحی مجدد برای ترمیم و بزرگ کردن پره های بینی می باشد.

اختلالات پره های بینی چگونه تشخیص داده می شود 

جراح موفق دررینوپلاستی با تجربه و تخصصی که دارد میتواند به خوبی اختلالات پره های بینی را تشخیص دهد . این کار را جراح بینی با مطابقت دادن فرم و ظاهر صورت و چشم ها و هماهنگی دیگر اجزای صورت بررسی می کند و نظر جراح بینی بسیار مهم می باشد زیرا تعیین کننده انجام شدن جراحی کوچک کردن پره های بینی می باشد .

نحوه جراحی پره های بینی

ممکن است پره های بینی نسبت به ساختمان کلی بینی پایین تر یا بالاتر قرار گرفته باشد یا پهن باشد، که در این حالت تاثیر منفی در ظاهر چهره فرد دارد و با انجام جراحی کوچک کردن پره های بینی می توان شکل زیبایی را در بینی ایجاد کرد.

جراح با انجام دو روش می تواند جراحی کوچک کردن پره های بینی را انجام دهد . در روش اول پره های بینی را جدا کرده و پره ها را به سمت پایین می کشد و دوباره آن ها را بهم متصل میکند و در نتیجه مشکل گشاد بودن پره های بینی رفع می شود .

در روش دیگر جراح بینی پره بینی را از قسمتی که به لب بالا اتصال پیدا کرده است را جدا می کند و پره بینی را بالا می کشد و این کار باعث می شود بینی کوچک تر و باریک تر شود . این روش متقاضیان زیادی دارد و یکی از بهترین راه های بد شکلی پره بینی می باشد.

تکنیک مورد استفاده در این جراحی بستگی به شکل ظاهری سوراخ های بینی دارد . در مواردی که پره های بینی پهن باشد در ابتدا به منظور کوچک کردن آن جراح بینی، پره ها را از قسمتی که به گونه ها چسبیده است برش می دهد و بعد از جمع کردن و کوچک کردن آن برش ایجاد شده با استفاده از نخ های بسیار ظریف بخیه زده می شود و پره های بینی کوچک تر می شود و در سوراخ های بینی ظاهر زیباتری ایجاد می شود در برخی از موارد برای کوچک کردن پرهای بینی برش مورد نیاز مابین دو سوراخ بینی داده می شود .

روش بخیه زدن در جراحی کوچک کردن پره های بینی

پره های بینی به دلیل اینکه بسیار  حساس و ظریف هستند حائز اهمیت زیادی هستند. بخیه زدن پره های بینی باید به صورتی باشد که موجب عوارضی همچون گوشت اضافه و اسکار پس از جراحی نشود .

روند بهبودی بخیه به موارد زیر بستگی دارد

  • جراح بینی که دارای تجربه  و مهارت  در این زمینه باشد بایستی برش ها را در جایگاه مناسب با میزان مورد نیاز زده باشد و در هنگام بخیه زدن همچنین دقت زیادی باید داشته باشد تا خط بخیه پر رنگ نباشد و در کمترین زمانی بهبود یابند .
  • نرم بودن و رنگ پوست و ضخامت  پوست روند بهبودی را بالا می برد .
  • بیمار باید مراقبت های لازم را انجام دهد و خود فرد نقش بسیار مهمی در این زمینه دارد .

نوع و شکل بینی فرد در به جای ماندن اسکار پس از جراحی تاثیرات بسزایی دارد . اصولا کسانی که از بینی های گوشتی رو به رو هستند پس از جراحی کوچک کردن پره های بینی امکان دارد دچار گوشت اضافه در ناحیه بخیه خود شوند . این افراد نسبت به افراد دیگر زمان بیشتری را باید برای بهبود بخیه اختصاص دهند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *